امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتیجه اعتراضات ايران به شرايط حاكم برسازمان جهاني دريانوردي
#1
به دنبال اعتراضات و واكنش هاي گسترده هيات ايراني حاضر در بيست و هفتمين اجلاس دو سالانه سازمان بين المللي دريانوردي (IMO) نسبت به شرايط حاكم بر اين سازمان فني و تخصصي و لزوم تغييرات در ساختار آن ، نماينده ايران در آيمو از آغاز تغييرات در پست هاي كليدي آيمو طي يك هفته از شروع به كار دبيركل جديد اين سازمان خبر داد
علي اكبر مرزبان ، نمايندۀ ثابت سازمان بنادر و دريانوردي در آيمو ، كه اخيرا با دبيركل جديد آيمو ديدار و گفت و گو داشته ، با اعلام اين خبر ، اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران از تغييرات به عمل آمده در بعضي از پست هاي كليدي در ساختار دبيرخانۀ آيمو ،  با توجه به تصدي آن ها توسط معدودي از كشورها براي ساليان متمادي حمايت مي كند .
اولين ديدار نماينده ايران با سيكيميزو در مقام دبيركلي
علي اكبر مرزبان، نمايندۀ ثابت سازمان بنادر و دريانوردي و معاون نمايندۀ دايم جمهوري اسلامي ايران نزد IMO به همراه  سيد علي موسوي، مشاور حقوقي و مأمور رابط نمايندگي كشورمان در اين سازمان ، در دفتر دبير كل جديد آيمو حضور يافته و با آقاي كوجي سكيميزو ديدار و گفتگو كرد.
در اين نشست كه براي اولين بار پس از تصدي پست دبير كلي توسط آقاي سكيميزو صورت گرفت، علي اكبر مرزبان ابتدا سال نوي مسيحي و آغاز  به كار سكيميزو در سمت دبير كلي آيمو را تبريك گفت و براي وي آرزوي توفيق نمود. سپس سكيميزو ضمن خير مقدم و تبريك متقابل به هيئت ايراني، از حمايت هاي دولت و نمايندگي كشورمان از دبيرخانه و به خصوص دبيركل آيمو در گذشته قدرداني نمود و خواستار ادامۀ اين پشتيباني ها در دوران دبير كلي خويش شد.
 دعوت براي شركت در كنفرانس بين المللي ICOPMAS               
در اين ديدار همچنين  نماينده سازمان بنادر در آيمو  دعوت نامۀ رسمي مهندس عطاءالله صدر، معاون وزير راه و شهرسازي را تسليم دبير كل آيمو كرد. در اين نامه مهندس صدر از دبير كل آيمو براي حضور در ايران و در صورت امكان شركت در كنفرانس بين المللي ICOPMAS كه در اواخر آذر ماه سال آينده برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد. آ سكيميزو ضمن تشكر فراوان از اين دعوت ، ابراز اميدواري كرد، فرصتي به دست آيد تا بتواند براي دومين بار و پس از گذشت بيش از 8 سال به كشور زيباي ايران سفر نمايد. وي همچنين از جمهوري اسلامي ايران به عنوان يكي از دولت هاي عضو فعال آيمو ياد كرد كه نقشي تأثير گذار در روند تصويب مقررات آيمو ايفا مي نمايد.
آغاز تغييرات ساختاري در آيمو
در اين نشست،  نمايندۀ كشورمان ضمن طرح مسايل مورد علاقۀ و حمايت از تغييرات به عمل آمده در بعضي از پست هاي كليدي در ساختار دبيرخانۀ آيمو آن هم تنها پس از يك هفته از آغاز به كار دبيركل جديد ، لزوم چنين تغييراتي در سطح رياست و نيابت رياست بعضي از كميته هاي آيمو را با توجه به تصدي آن ها توسط معدودي از كشورها براي ساليان متمادي يادآور شد .
مرزبان همچنين  از قصد دولت جمهوري اسلامي ايران براي نامزدي يكي از كارشناسان خبرۀ كشور در نشست آتي يكي از كميته هاي فرعي آيمو براي تصدي پست نيابت رياست خبر داد.
سكيميزو نيز ضمن استقبال از چنين امري انتخاب مسئولان كميته ها را از جمله وظايف دولت هاي عضو دانست و البته بر نقش هماهنگي و تسهيلي دبيرخانه در اين رابطه نيز تأكيد كرد.
بر پايه اين گزارش ، بررسي راه كارهاي تسهيل در صدور ويزاي اعضاي هيئت هاي اعزامي به اجلاس آيمو، پس از توقف فعاليت كنسولي سفارت انگليس در ايران، از ديگر موضوعات مطروحه در نشست بود.
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رژيم حقوقي حاكم بر رودخانه مرزي ارس searcher 0 280 25-06-2017, 12:09 PM
آخرین ارسال: searcher

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان