سلام مهمان عزیز

اگر من را می بینی , این بدان معنی می باشد که هنوز در سایت ثبت نام نکرده یا  وارد نام کاربری خود نشده اید. برای استفاده از انجمن و استفاده از تمامی امکانات آن می بایست در انجمن عضو شوید. عضویت در انجمن رایگان و در کمتر از 30 ثانیه امکان پذیر می باشد.

برای عضویت کلیک کنید : عضویت

برای ورود کلیک کنید : ورود

حقوق دریافتی یک قاضی
زمان کنونی: 11-27-2014, 10:45 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: gemini
آخرین ارسال: mehditaban
پاسخ 29
بازدید: 13943

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقوق دریافتی یک قاضی
04-07-2012, 07:04 PM
ارسال: #1
حقوق دریافتی یک قاضی
با سلام میخواستم بدونم حقوق دریافتی یک قاضی چقدره ؟ کسی میدونه ؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط یاقوت ، mnh2amyr

04-07-2012, 09:20 PM
ارسال: #2
RE: حقوق دریافتی یک قاضی
از دو میلیون شروع میشه به بالا.
مگه میخوای قاضی بشی؟

دانایی گفت : پس از آنکه با جنگ درآمیختی، کشته می شوی، خواهی کشت، اما اگر حرمتی برای خود قائل باشی، حرمت دشمنت را نیز از یاد نخواهی برد.

04-07-2012, 09:50 PM
ارسال: #3
جناب علی پور حرف شما متین ولی به یه قاضی نوپا به زور یک میلیون می دن و هزارتا منت هم پشتش میزارن...

دردنیایی که برای یک تکه سیب همه بهشتیان زمین گیرشده اند چه انتظار غریبی است عدالت
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

04-07-2012, 11:35 PM
ارسال: #4
دو میلیون و پنجاه هزار تومن (البته بدون کسر مالیات و بیمه و ..) حقوق یک قاضی پایه چهار هست که البته مدرکش هم فوق لیسانس باشه. از سال 90 که مبنای حقوق قضات رو بر اساس حقوق هیئت علمی دانشگاه ها تعیین کردن اینطور شده. دوستان بنده با 3 الی 4 سال سابقه کار 2400000 حکم سال نودشون بوده

دانایی گفت : پس از آنکه با جنگ درآمیختی، کشته می شوی، خواهی کشت، اما اگر حرمتی برای خود قائل باشی، حرمت دشمنت را نیز از یاد نخواهی برد.

04-08-2012, 09:06 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-25-2013 05:27 PM، توسط دانشجوحقوق.)
ارسال: #5
ولی انصافا برا زحمتی که می کشن خیلی کمه

دردنیایی که برای یک تکه سیب همه بهشتیان زمین گیرشده اند چه انتظار غریبی است عدالت

04-10-2012, 09:02 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-11-2012 12:52 AM، توسط gemini.)
ارسال: #6
نه آقا من تازه شروع کردم برای فوق لیسانس میخونم همین جوری خواستم بدونم .
یه قاضی از جاهای دیگه هم میتونه در آمد داشته باشه ؟؟؟

12-21-2012, 08:41 PM
ارسال: #7
azizam mitone.to mitoni ostade daneshgaham bashy va az ostady daramad dashte bashy. karaye digam mishe kard.
dar zemn hoghoghe dadyad alan 2.5 milion shoro mishe.bade 5 sal ke bazpors shod mishe 4.age bade on modat ghazy taziri beshe mahi 7.5 milion migire

03-17-2013, 12:57 AM
ارسال: #8
ببخشید شما مطمئنید که هفت ونیم میلیون به قاضی میدن ؟

و سوال دیگه ای که مطرحه اینه که برای امنیت قضات چه کارهایی صورت گرفته چون بیشتر افراد به خاطر ترس از کمبود امنیت سراغ قضاوت نمیرن؟

هرگز نگویم خدایا دستم بگیر
عمری است گرفته ای مبادا رها کنی

04-06-2013, 04:39 PM
ارسال: #9
نه عزیزم چه خبره هفت و نیم میدن؟؟؟؟؟یه قاضی هر ماه2تومن میگیره بعلاوه درهر پرونده هایی که کیفر خواستش در حد حبس و محکومیت بیش از ده سال باشه 1تومن هم به اون میدن همین

04-06-2013, 04:39 PM
ارسال: #10
نه عزیزم چه خبره هفت و نیم میدن؟؟؟؟؟یه قاضی هر ماه2تومن میگیره بعلاوه درهر پرونده هایی که کیفر خواستش در حد حبس و محکومیت بیش از ده سال باشه 1تومن هم به اون میدن همین

04-06-2013, 08:32 PM
ارسال: #11
بسمه تعالی : رتبه و سنوات و محرومیت محل خدمت و..... در مبلغ دریافتی قضات محترم موثر میباشد اگر سئوال تان به دلیل این است که با در نظر گرفتن مبلغ دریافتی قاضی در آینده شغل شما قاضی دادگاه باشید بهتر است از الان فکر قاضی شدن را ترک نمایید!!!

نبیند مدعی جز خویشتن را که دارد پرده پندار در پیش
گرت چشم خدابینی ببخشند نبینی هیچ‏کس عاجزتر از خویش
سعدی « ره»

04-07-2013, 07:51 PM
ارسال: #12
سلام - چرا فكر قاضي شدن را بزاره كنار؟؟؟از چه نظر ؟

04-07-2013, 08:47 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-07-2013 11:06 PM، توسط شادکام.)
ارسال: #13
بسمه تعالی - کاربر محترم قضاوت شغل شریف و در عین حال سخت که دائم مابین خود و وجدان خود درگیر می باشد یادش به خیر استاد علی نجفی توانا یک روز در کلاس در حقوق جزا بودیم تعریف می کرد که یک روزی وکالت یک پرونده را به عهده داشتم می فرمود پرونده بسیار پیچیده و سختی بود که بعد از کل کارشناسی و مطالعه در نهایت لایحه دفاعیه در چند صفحه آمده کردم و روز جلسه دادگاه فرا رسید طرف مقابل هم وکیل داشت که کرد زبان بود اتفاقا دادرس دادگاه نیز کرد زبان بود و ظاهرا آنها باهم شناخت قبلی و دوست صمیمی بودند میفرمود که با دیدن ضعیت موصوف تردید به دلم افتاد که در این پرونده با توجه به وصف مذکور حدسو گمانی در ذهنم خطور نمود در حین جلسه یک عدد سوزن ته گردد از میز قاضی دادگاه بر داشتم و اوراقی که داشتم با آن سنجاق کردم می فرمود که بلافاصله رئیس دادگاه متوجه موضوع شد که به من فرمود اون سوزن ته گردد را برگردان سر جای خود آن بیت المال می باشد میفرمود من تعجب کردم که یک سوزن ته گرد چقد ارزش دارد که درفکر آن است که بیت المال است میفرمود که پس از ابلاغ رای متوجه شدم که به نفع موکل من رای داده است ( ناگفته نماید که بناء به فرمایش استاد حق با موکل من بود ) می فرمود بعد از آن تحقیقی که کردم متوجه شدم ازقضاتی میباشد علی وار در مقام قضاوت دقت و عین عدالت را رعایت می نماید شایسته یاد آوری است اکنون با پیروزی انقلاب اسلامی قضاتی را به منصب قضا انتخاب می کنند که در رعایت عدالت اسلامی و صدور حکم حکم به جانب حق صادر می نمایندو همه شریف و مطابق با موازین شرعی و قانونی در صدور حکم رعایت میفرمایند اگر با فرض شخصی هم خدا ناکرده از جنس مذکور نباشد ازطرف حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و دادگاه انتظامی بر خورد میشود بر هر حال انسان جایز الخطا میباشد صرف نظر از مراتی مذکور که هیچ گونه قصد و نیت سو ء در آن نمی باشد
لیکن دوست عزیزمان چنانچه که به خاطر مبلغ دریافتی یک قاضی به شغل قضاوت را انتخاب نماید مشاغل دیگری وکالت و امثالهم وجود دارد که در آمد مناسب دارند علی ایحال به عقیده حقیر شخصی به خاطر میزان دریافتی یک قاضی شغل قضاوت را انتخاب نماید موفق در امر قضاوت نخواهد نخواهد شد اگرچه در جامعه امروزی برای امرار و معاش پول و امثالهم کاملا ضروری است لیکن به عقیده حقیر انگیزه اتنخاب قضاوت بخاطر دریافتی یک قاضی صحیح به نظر نمیرسد باید علاقه به شغل قضاء و با انگیزه و نیت اصلیدر مرتبه اول رساندن حق به ذی الحق باشد موفق باشید

سعدی « ره»
 سپاس شده توسط r.mafakher ، mehdi098 ، reza000 ، محمدحبیبی ، بانوآریایی ، mehranm1000 ، AbolGhasem

04-11-2013, 12:59 PM
ارسال: #14
سلام به همگی-من تازه وارد این سایت شدم و نمی دونم مطلب مربوط به حقوق قضات محترم رو کی گذاشتین ... خواستم بگم بنده حدودا 5 ساله به کار وکالت مشغولم و متاسفانه تنها چیزی که به ندرت توی دستگاه قضا مشاهده کردم عدالت و سلامت در رسیدگی و قضاوت بوده. جوری که واقعا از این کار زده شدم... به امید اینکه روزی برسه که احقاق حق و جانب عدالت رو گرفتن اولین هدف همه ما چه قاضی و چه وکیل و... باشه - کارن
 سپاس شده توسط بانوآریایی ، هوشمندزعفرانیه

04-11-2013, 10:22 PM
ارسال: #15
فکر می کنم برای بار 100م این متن رو می نویسم

استاد مجتهدی تهرانی یه حرف خیلی قشنگی رو همیشه تکرار می کرد ایشون همیشه می گفت وقتی میخواین یه نسبتی رو به یه قشر خاصی بدید هیچ وقت نگید همه ی اون قشر دارای فلان ویژگی هستن چرا که اگه حتی یک نفر از اعضای اون قشر صفت مدنظر رو نداشته باشه شما به واسطه ی نسبت نادرستی که بهش دادید در مقابلش حداقل از منظر وجدان مسئولید......بنابرین باید از واژه ی بعضی از اعضای اون قشر خاص یاد کنید

سپاس شده توسط شادکام ، بانوآریایی ، محمدحبیبی ، مهدیانی ، mehranm1000

04-11-2013, 11:12 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-12-2013 02:12 AM، توسط شادکام.)
ارسال: #16
بسمه تعالی : کاربر محترم با عرض سلام و احترام در پاسخ به فرمایش جنابعالی مراتب ذیل جهت اسحضارحضورتان ایفاد می گردد.
1- این سایت به عنوان یک سایت علمی و حقوقی میباشد. موضوع سئوال در رابطه با حقوق دریافتی یک قاضی مطرح شده است و حرف و حدیثی از سلامتی محاکم قضایی مطرح نمیباشد.
2- صرف نظر ازصحت و سقم مطالب مذکور جنابعالی ، چناچنه به تعداد کاربران این سایت را ملاحظه نمایید با توجه به ماهیت سایت موجب ایجاد بدبینی در مورد حقوقدانی که در حال تحصیل و یا فارغ التحصیل شده اند و به تبع رشته تحصلیی برای شغل آینده خود تلاش لازم مبذول می نمایند در مورد بعضی از کاربران سایت موجب ایجاد تردید در انتخاب شغل آینده خود خواهد شد ( انشالله که این طور نباشد )
3- این سایت مرجعی برای عرضه مطالب جنابعالی نمی باشد چون سایت انجمن حقوقدانان ایران در رابطه با سلامتی و یا عدم سلامتی دستگاه قضایی ایجاد نشده است.
4- در مورد مطالبی که فرمودید می توانید با ایجاد وبلاگ شخصی و یا سایت شخصی خودتان چنانچه اعتراضی و یا نقدی از دستگاه قضایی دارید در آنجا مطرح نمایید.
5- متاسفانه عنوان کردن این مطلب که « تنها چیزی که به ندرت توی دستگاه قضا مشاهده کردم عدالت و سلامت در رسیدگی و قضاوت بوده » اطلاق به عام بوده که قطعا صحت ندارد شما 5 سال سابقه وکالت دارید آیا وکلای دیگری نیز ( هم سابقه شما و یا کمتر و یا بیشتر از سابقه کار در وکالت ) این موضوع را تایید می نمایند. جنابعالی به عنوان وکیل دادگستری در ادعای مطروحه خود مستلزم اقامه دلایل و مستنداتی کافی میباشید. دلایل و مستدات و آماری که درخصوص ادعای شما با فرض اینکه تهیه شده مرجع و مقامی که تهیه نموده چرا بیان نکردید بطوریکه ملاحظه می گردد صرفا ادعای شما متکی به نظر شخصی شماست نه از جانب مقام صالح
به امید اینکه همه ما دنبال عدالت باشیم

سعدی « ره»
 سپاس شده توسط meisam1389

08-28-2013, 05:16 PM
ارسال: #17
با سلام...
در اینکه منصب قضا شغل حساس، شریف و پر مخاطره ای است شکی وجود ندارد.
حقوق یک قاضی از 1/500/000 تومان شروع می شود تا به بالا که من تا حدود 5 میلیون تومان آن را سراغ دارم. حداقل این را از معاون قضایی استان خودمان سوال کرده و پاسخ گرفته ام.
در اینکه برخی دوستان بخاطر حقوق می خواهند واد شوند به نظر میرسد نمی شود اشکالی گرفت، چرا که ممکن است از توانایی های بالایی برخوردار بوده و بتوانند مفید فایده واقع شوند.
در این که حقوق قضات پایین می باشد که حقیقتی تلخ است که به نظر بنده حداقل حقوق یک قاضی می بایست بین 10 تا 15 میلیون تومان باشد. اگر هم بخواهیم واقع گرا باشیم غیر این نمی تواند باشد، کلام مولا صریح در معناست آنجا که می گوید قضات باید در کاسه هایی از طلا آب بنوشند و به مالک توصیه میکند که قضات در همیشه نزد خود نگه دارو آنها را عزیز و محترم ترین افراد خودت به حساب بیاور و جایی برای شک و شبهه نمی گذارد.
در آمریکا یک قاضی حدود 20 برابر یک رییس جمهور حقوق دریافت می کند چرا که چشم قضات می بایست از مال دنیا سیر باشد تا در قضاوتشان تاثیر منفی نگذارد. باور این موضوع چنان سخت نیست، می توانید به وضعیت زندگی برخی قضات و دادستان های آمریکا مراجعه و وضع زندگی خصوصی آنها را مشاعهده نمایید.
 سپاس شده توسط بانوآریایی ، r.mafakher

08-28-2013, 10:53 PM
ارسال: #18
کاربران محترم چرا در زندگی خصوصی مردم دخالت می نمایید اصلا به ما چه ربطی دارد که حقوق دریافتی یک قاضی چقدر است مگر قضات از صنف های مختلف می پرسند که در آمد شما ویا میزان مزد شما چقدر است ؟
نقل از وبلاگ شخصی رحمت 66

سعدی « ره»

09-05-2013, 11:53 PM
ارسال: #19
(04-07-2012 07:04 PM)gemini نوشته شده توسط:  با سلام میخواستم بدونم حقوق دریافتی یک قاضی چقدره ؟ کسی میدونه ؟

باسلام

البته جهت اطلاع بای بگم حقوق یک قاضی از 3 ملیون تا 8 میلیون در ماه هست البته بدون اضافه کاری و کارانه و مبلغی برای هر کار اموز قضائی و کار اموز وکالت و....

ایکاش اشاره ای هم به حقوق کارمندان دادگستری میشد .کارمندانی که تمامی بار و فشار ها روی اونها هست .که بعد از 29 سال به 1/300هم نمیرسه اول باید عدالت رو در این عدلیه اجرا کرد تا بعدا بشه به درد مردم رسید
.

09-06-2013, 01:08 AM
ارسال: #20
نه صحيح نيست

09-07-2013, 03:15 PM
ارسال: #21
(08-28-2013 10:53 PM)as-eskandari نوشته شده توسط:  کاربران محترم چرا در زندگی خصوصی مردم دخالت می نمایید اصلا به ما چه ربطی دارد که حقوق دریافتی یک قاضی چقدر است مگر قضات از صنف های مختلف می پرسند که در آمد شما ویا میزان مزد شما چقدر است ؟

به نظر میرسه به این دوستمون که این حرف رو زدن(البته منظور همون رحمت66 می باشد) باید متذکر بشیم که ما دخالتی تو زندگی شخصی دیگران که نداریم! ما حقوق خوندیم و داریم بین اینکه قاضی بشیم، وکیل بشیم یا سردفتردار یا مشاور و... بشیم تحقیق میکنیم. بالاخره حقوق ماهانه و سالانه یکی از شاخصه های انتخابه، ما هم همه جوانب رو باید در نظر بگیریم. بخاطر همین یه مسئله عمومیه نه خصوصی. مثل مقایسه حقوق قضات در ایران و بقیه کشورها و از این دست موارد.
 سپاس شده توسط mehdilaw ، بانوآریایی

09-13-2013, 01:09 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-13-2013 01:29 AM، توسط farshidlaw.)
ارسال: #22
(04-07-2013 08:47 PM)as-eskandari نوشته شده توسط:  بسمه تعالی - کاربر محترم قضاوت شغل شریف و در عین حال سخت که دائم مابین خود و وجدان خود درگیر می باشد یادش به خیر استاد علی نجفی توانا یک روز در کلاس در حقوق جزا بودیم تعریف می کرد که یک روزی وکالت یک پرونده را به عهده داشتم می فرمود پرونده بسیار پیچیده و سختی بود که بعد از کل کارشناسی و مطالعه در نهایت لایحه دفاعیه در چند صفحه آمده کردم و روز جلسه دادگاه فرا رسید طرف مقابل هم وکیل داشت که کرد زبان بود اتفاقا دادرس دادگاه نیز کرد زبان بود و ظاهرا آنها باهم شناخت قبلی و دوست صمیمی بودند میفرمود که با دیدن ضعیت موصوف تردید به دلم افتاد که در این پرونده با توجه به وصف مذکور حدسو گمانی در ذهنم خطور نمود در حین جلسه یک عدد سوزن ته گردد از میز قاضی دادگاه بر داشتم و اوراقی که داشتم با آن سنجاق کردم می فرمود که بلافاصله رئیس دادگاه متوجه موضوع شد که به من فرمود اون سوزن ته گردد را برگردان سر جای خود آن بیت المال می باشد میفرمود من تعجب کردم که یک سوزن ته گرد چقد ارزش دارد که درفکر آن است که بیت المال است میفرمود که پس از ابلاغ رای متوجه شدم که به نفع موکل من رای داده است ( ناگفته نماید که بناء به فرمایش استاد حق با موکل من بود ) می فرمود بعد از آن تحقیقی که کردم متوجه شدم ازقضاتی میباشد علی وار در مقام قضاوت دقت و عین عدالت را رعایت می نماید شایسته یاد آوری است اکنون با پیروزی انقلاب اسلامی قضاتی را به منصب قضا انتخاب می کنند که در رعایت عدالت اسلامی و صدور حکم حکم به جانب حق صادر می نمایندو همه شریف و مطابق با موازین شرعی و قانونی در صدور حکم رعایت میفرمایند اگر با فرض شخصی هم خدا ناکرده از جنس مذکور نباشد ازطرف حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و دادگاه انتظامی بر خورد میشود بر هر حال انسان جایز الخطا میباشد صرف نظر از مراتی مذکور که هیچ گونه قصد و نیت سو ء در آن نمی باشد
لیکن دوست عزیزمان چنانچه که به خاطر مبلغ دریافتی یک قاضی به شغل قضاوت را انتخاب نماید مشاغل دیگری وکالت و امثالهم وجود دارد که در آمد مناسب دارند علی ایحال به عقیده حقیر شخصی به خاطر میزان دریافتی یک قاضی شغل قضاوت را انتخاب نماید موفق در امر قضاوت نخواهد نخواهد شد اگرچه در جامعه امروزی برای امرار و معاش پول و امثالهم کاملا ضروری است لیکن به عقیده حقیر انگیزه اتنخاب قضاوت بخاطر دریافتی یک قاضی صحیح به نظر نمیرسد باید علاقه به شغل قضاء و با انگیزه و نیت اصلیدر مرتبه اول رساندن حق به ذی الحق باشد موفق باشید

با سلام
به نظر می رسد نباید حدس و گمان را مقدمه و نتیجه مورد نظر خود را بر آن پایه بنگارید . حتی در این موضوع به گونه ای توصیه اخلاقی هم میکنید ،این خوب نیست ،سوالی در مورد حقوق پرسیدند و جواب یک کلمه یا یک جمله است جرا این همه حرف؟؟؟

(08-28-2013 10:53 PM)as-eskandari نوشته شده توسط:  کاربران محترم چرا در زندگی خصوصی مردم دخالت می نمایید اصلا به ما چه ربطی دارد که حقوق دریافتی یک قاضی چقدر است مگر قضات از صنف های مختلف می پرسند که در آمد شما ویا میزان مزد شما چقدر است ؟
سلام علیکم
برای من نحوه پاسخ شما بسیار شگفت انگیز است !!!! به ما بسیار ربط هم دارد که حقوق قاضی چقدر است . از دوجهت :
1- اینکه قاضی را با سیب زمینی فروش اشتباه گرفته اید قاضی مقام عمومی است که می تواند در مورد ما قضاوت کند و اخذ اطلاع در مورد موضوعات مالی و مساعدتهای دولتها در باره حقوق دریافتی مقامات عمومی که از بودجه عمومی و حقوق مردم تامین می شوند یک حق اولیه و بدیهی و طبیعی برای عموم مردم می باشد .
2- معمولا حق افراد است که نسبت به حقوق دریافتی شغلی که ممکن است در آینده به آن بپردازند کسب اطلاع نمایند .
#حداقل قضات از بنده هزاران بار پرسش نموده اند که حق الوکاله شما در این پرونده .....جقدر است . همین یک موضوع کفایت می کند که سفسطه بودن پاسخ شما را اثبات نماید منطقی داشت. سفسطه توسل یه جهل .

شما as-eskandari :Super Moderatorچه سوپر مدراتوری هستید که مفاهیم اولیه حقوق مدنی افراد رو با این روش های بدوی و ابتدائی جواب می دهید . بسیار تاسف آور است من حتی نخواستم عضو این سایت شوم جون با همین احوال اوقات فراغتی ندارم ولی نحوه پاسخ شما و لزوم پاسخ به شما مرا واردار به عضویت در این سایت نمود آن هم فقط به خاطر تهیه جواب متناسب به شما

10-03-2013, 02:00 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-03-2013 02:17 PM، توسط noah.)
ارسال: #23
به نام خـــــــــداوند جان آفرين حكيــم سخن در زبان آفـــرين

سلام :

(کاربران محترم چرا در زندگی خصوصی مردم دخالت می نمایید اصلا به ما چه ربطی دارد که حقوق دریافتی یک قاضی چقدر است مگر قضات از صنف های مختلف می پرسند که در آمد شما ویا میزان مزد شما چقدر است ؟
نقل از وبلاگ شخصی رحمت 66)

لازم هست مطالبی پیرامون آقای محترمی که این جمله را بیان کردند گفته بشود :
1) شما ظاهرا به عنوان یک حقوقی با توجه به این که فرموده اید با دکتر نجفی توانا کلاس داشته اید بعید است که ندانید مفهوم حریم خصوصی یا زندگی خصوصی چیست دوست عزیز!

2) این سایت و این گفت و گو ها جنبه ی علمی - اخباری - آگاهی بخشی دارد بنابرین برای دانشجویان رشته ی حقوق که می خواهند شغل خود را انتخاب کنند لازم و کاملا عقلانی است که بخواهند اطلاعات کاملی را در مورد مسائل مالی محسنات شغل یا مشکلات و ماهیت آن دریافت کنند نه تنها لازم بلکه کاملا ضروری است بنابرین با توجه به حرف شما باید تمام مشاوره های شغلی و تحصیلی که برای افراد حین انتخاب شغل و تحصیل ارائه میشود تعطیل گردد

3) در جواب شما در این که در زندگی خصوصی دیگران دخالت نکنید تعصب جبهه گیری و بی ربطی کاملا مشهود است شما پاسخ به یک سوال ساده در مورد یک شغل را که ربطی هم به فرد یا شخص خاصی ندارد بلکه اطلاعاتی عمومی درباره ی شغل می باشد را با مفهوم بی ربط زندگی خصوصی که هیچ ارتباطی به بحث ندارد را با شیوه ای نامناسب جواب می دهید به گونه ای که گویی با این سوال منافع شما یا مردم به خطر افتاده!!! یکی از دوستان بیان کردند شما سفسطه گویی کرده اید ولی به نظر بنده این طرز پاسخ شما اصلا سفسطه نیست بلکه جوابی بی ربط به سوال است مثل این که من بگویم این خانه چه زیباست و شما بگویید این خانه مال من است!!! خوب مگر من پرسیده ام خانه مال چه کسی است؟!!!!من گفتم خانه زیباست ...

4)انتظار میرود که در جواب سوالات ـ افرادی که اطلاعات کافی و مناسب و در عین حال درک درستی ازسوال دارند به طوری که گرفتار کج فهمی و سوء تفاهم نشوند وارد بحث شده و بتوانند دیگران را کمک کنند در غیر این صورت کارت دعوت برای هیچ کس فرستاده نشده !!

در آخر باید بگویم من خودم کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستم در خانواده ای حقوقی بزرگ شدم و اطرافم از قضات و وکلا فراوان هستند از اطلاعات آن ها خیلی استفاده کردم در مورد حقوق قضات بطور تقریبی از ماهی 2 تومن شروع تا 5...6 تومن هم میرسه حالا کمی بالاتر یا پایین تر - مهم این است که در همین محدوده قرار میگیره که جدیدا هم زیر 2 تومن نیست و البته تحصیلات و سوابق و منصب تغییراتی ایجاد میکنه در کل باید بگم که فکر نکنید از راه قضاوت پول دار یا قراه میلیاردر بشید حقوق کارمندی است اگر دنبال درآمدهای بالاتر هستید این شغل را رها کنید و علاوه بر این باید بگم برای انتخاب قضاوت به عنوان شغل خیلی دفت داشته باشید خیلی مسولیت سنگینی هست که بر ذمه ی شما قرار میگیره همیشه سلامت باشید و موفق یا علی.

سلام :

یکی می مرد ز درد بی نوایی یکی میگفت خانم زردک می خواهی........ExclamationHuh

10-04-2013, 11:20 AM
ارسال: #24
سلام دوستان
من يه توصيه دارم به كسايي كه ميخوان قضاوت برن:
اول از كسايي كه اين راه رفتن بژرسن ببينن در توانشون هست كه قبول شن!!!!
از هفتخوان رستمم سخت تره.
اگه دوستان تجربياتشون بذارن بقيه هم استفاده كنن خيلي كمك بزرگيه.با تشكر.
 سپاس شده توسط بانوآریایی

03-07-2014, 08:49 AM
ارسال: #25
سلام دوستان
از حقوق قضات در سال 93 چه خبر؟

03-15-2014, 05:32 PM
ارسال: #26
(04-07-2012 09:20 PM)searcher نوشته شده توسط:  از دو میلیون شروع میشه به بالا.
مگه میخوای قاضی بشی؟
بله:Smile
 سپاس شده توسط Arash24

07-06-2014, 12:10 PM
ارسال: #27
سلام دوستان. ميخواستم بدونم الان حقوق ثابت يه بازپرس و دادستان چقدره ؟ و اينكه ميشه در عرض دوسال از دادياري ب بازپرسي رسيد؟

08-02-2014, 07:15 PM
ارسال: #28
فك كنم بازپرس با سابقه ٧ سال حدود٤ تومان يا شايد هم بيشتر. با دو سال نميشه از دادياري ب بازپرسي رسيد قانونا اما وجود داشتن افرادي ك رسيدن ب بازپرسي. يعني نشد نداره

هنر عدالت در این نیست که تمام گناهکاران مجازات شوند ،هنر عدالت در این است که هیچ بی گناهی مجازات نشود

08-24-2014, 09:03 PM
ارسال: #29
میشه تودو سال به بازپرسی رسید البته تو شهرهای کوچک که تعداد بازپرس کمه و دادیار ها میرند اونجا و تراکم دادیار بیشتره با صلاحدید رییس دادگستری شهرستان و استان میشه

11-10-2014, 04:40 PM
ارسال: #30
دوستان بنده خودم در این کار هستم(البته فعلا کارآموز قضایی محسوب میشم!)و از حقوق ها کاملاً اطلاع دارم
باید بگم به طور کلی به پایه و درجه ی قضایی و همچنین سابقه کار بستگی داره و از ابتدای سال 93 هم حقوق کلیه ی درجات و پایه های قضایی دوبرابر شده و درحال حاضر پایه حقوق به این شرحه:دادیار ماهی 3میلیون بازپرس5میلیون و قضات مستقل(حکم دهنده)بسته به پایه ی قضایی و سابقه کار از 8میلیون شروع میشه تا 10الی 12میلیون.بدیهیه که درجات بالاتر مثل دادستان بالاتر از این مقدار هست.در ضمن لازم به ذکره که تا اسفند 92تمامی این حقوق ها نصف این مقدار بوده یعنی مثلاً دادیار تا اسفند 92 1.5میلیون حقوقش بوده!!!

ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb علم قاضی در حدود و تعزیرات [راه اثبات حدود (زنا و لواط)] مهریناز 1 1,494 03-25-2014 12:01 AM
آخرین ارسال: مهریناز
Lightbulb تفسیر قانون مجازات اسلامی جدید، علم قاضی در حدود زنا، کیفری، مهریناز 4 1,145 03-15-2014 08:58 PM
آخرین ارسال: lawyer60
Lightbulb علم قاضی در حدود و کیفری و راه اثبات زنا و تفسیر سوره نساء آیه 15 مهریناز 2 807 02-25-2014 01:39 PM
  چالش «علم قاضی» Navaie 1 1,522 01-13-2014 01:47 PM
  جایگاه علم قاضی در ادله اثبات دعوی Navaie 1 2,038 01-13-2014 12:58 PM
Lightbulb علم قاضی در حدود و تعزیر، استفتا مراجع، زنا مهریناز 0 1,123 01-12-2014 10:21 PM
Lightbulb اخذ پرینت متن پیام کوتاه و تحقیق توسط قاضی در رابطه با ارتباط نامشروع و زنا مهریناز 0 2,861 01-12-2014 12:25 AM
  آنجا که قاضی مجبور می شود علم خود را مخفی کند homayeshiraz 1 571 01-10-2014 03:46 PM
  ارشد حقوق جزا nanaz 1 503 10-11-2013 12:06 AM
آخرین ارسال: شادکام
  مقایسه دریافتی قضات انگلیس و ایران(خیلی جالب) mohsen.yousefi 0 1,374 09-01-2013 10:26 PM
آخرین ارسال: mohsen.yousefi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان