سلام مهمان عزیز

اگر من را می بینی , این بدان معنی می باشد که هنوز در سایت ثبت نام نکرده یا  وارد نام کاربری خود نشده اید. برای استفاده از انجمن و استفاده از تمامی امکانات آن می بایست در انجمن عضو شوید. عضویت در انجمن رایگان و در کمتر از 30 ثانیه امکان پذیر می باشد.

برای عضویت کلیک کنید : عضویت

برای ورود کلیک کنید : ورود

بیت العدل - سایت حقوق - سایت حقوقی - انجمن حقوق
زمان کنونی: 12-19-2014, 09:56 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: searcher
آخرین ارسال: قائم
پاسخ 48
بازدید: 79862

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 4.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-06-2011, 11:04 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-17-2013 08:04 PM، توسط searcher.)
ارسال: #1
بیت العدل - سایت حقوق - سایت حقوقی - انجمن حقوق - مقالات حقوق - بیت العدل - بیت العدل - عدالت علوی - عدالت - حقوق - انجمن حقوقدانان ایران

www.beytoladl.com

دانایی گفت : پس از آنکه با جنگ درآمیختی، کشته می شوی، خواهی کشت، اما اگر حرمتی برای خود قائل باشی، حرمت دشمنت را نیز از یاد نخواهی برد.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط abshar ، فتیحه ، human.rights ، zahramohammadrezai ، mohammadi20 ، @حسین ، samaneh-nori ، Yasa85 ، بهارلو ، vakil-yar ، اميرناصرخزايى

07-19-2012, 09:18 AM
ارسال: #2
RE: بیت العدل - سایت حقوق - سایت حقوقی - انجمن حقوق
سلام میخواستم سوالات ازمونهای قضاوت سالهای قبل را دانلود کنم لطفا راهنمهیی فرمایید متشکرم:حامد
 سپاس شده توسط hashme ، e.rahgozar

07-19-2012, 11:26 AM
ارسال: #3
توی انجمن قضاوت همین سایت بگردید

دانایی گفت : پس از آنکه با جنگ درآمیختی، کشته می شوی، خواهی کشت، اما اگر حرمتی برای خود قائل باشی، حرمت دشمنت را نیز از یاد نخواهی برد.
 سپاس شده توسط فتیحه

07-28-2012, 10:25 AM
ارسال: #4
(07-19-2012 09:18 AM)اریا4476 نوشته شده توسط:  سلام میخواستم سوالات ازمونهای قضاوت سالهای قبل را دانلود کنم لطفا راهنمهیی فرمایید متشکرم:حامد
 سپاس شده توسط ابوسعید

10-06-2012, 12:50 PM
ارسال: #5
سلام ، سوالات آزمون قضاوت را چگونه دانلود کنم

10-06-2012, 03:05 PM
ارسال: #6
برید در قسمت مربوطه در همین انجمن
یعنی انجمن قضاوت

http://blogylaw.com/forum/forumdisplay.php?fid=18

11-20-2012, 01:39 AM
ارسال: #7
با سلام.من از این همه عزاداری که برا امام حسین میکنن متوجه خیلی از اشتباهاتمون شدم اول اینکه این عزاداری ها برا ما شده اداب و رسوم دوم اینکه مردم اصلن به فکر هدف امام حسین نیستند در حالی که امام حسین زندگیشو برا هدفش داد سوم چه معنی میده ما بزنیم به سر وسینه ولی دلمون متوجه امام حسین و هدفش نباشه زدن سنج و دمام برا امام حسین چه سودی داره یه لحظه فکرشو بکنین حالا فکرشو بکنین اصلن سنج دمام نباشه ایا برا امام حسین تغییری ایجاد میشه پس برادران وخواهران گرامی انشالا عزاداریه ما مردم ایران ودیگر مسلمانان اگاهانه و باشه و پیرو راه حسین باشیم نه عزادار صرف
 سپاس شده توسط دانشجوحقوق ، 943943 ، مهدیانی

11-20-2012, 06:41 PM
ارسال: #8
درسته
اما این چه ربطی به این قسمت از انجمن داشت؟؟؟؟!!!!!!!

سپاس شده توسط rasaei.ramin

12-25-2012, 10:28 AM
ارسال: #9
سلام من دانلود کتاب ایات الحکام از ابوالقاسم گرجی رو میخوهم کدو سایت دنبالش بگردم

04-03-2013, 06:57 PM
ارسال: #10
ممنون

05-11-2013, 06:08 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-11-2013 06:15 PM، توسط فکرت.)
ارسال: #11
سلام دم بچه های گروه حقوق گرم.........................
منابع کارشناسی ارشد حقوق عمومی رو خواستم............
 سپاس شده توسط عزیزیح

05-12-2013, 09:39 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-12-2013 09:42 PM، توسط نوراسادات.)
ارسال: #12
سلام.میشه لطفاجزوه های استاد کاتوزیان روهم بذارین
جزوه هاتون خیلی مفید ن.براتون ارزوی موفقیت دارم

08-05-2013, 08:36 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-05-2013 08:38 AM، توسط rimana.)
ارسال: #13
Question RE: بیت العدل - سایت حقوق - سایت حقوقی - انجمن حقوق
سلام
میشه لطفا کمکم کنید.
یه تحقیق برای درس اخلاق حرفه ای داشتم خواهش میکنم اگه میتونین کمکم کنید.
اخلاق کاری و رضایت شغلی چه ارتباطی با هم دارن؟؟؟
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

08-05-2013, 09:45 AM
ارسال: #14
سلام لطفادانلود کتاب آیین دادرسی مدنی دکتر صدرزاده افشار روی سایت بذارین

08-28-2013, 11:46 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-28-2013 11:48 PM، توسط سارا_استارا.)
ارسال: #15
با سلام خدمت دوستان عزیز
لطفا راجب تفاوت منقول حکمی و در حکم منقول من راهنمایی کنید
ممنونم
Sadبا سلام خدمت دوستان عزیز
ممنونم

09-02-2013, 01:26 PM
ارسال: #16
با سلام خواهشا جزوه ی جزای استاد میر محمد صادقی را در سایت قرار دهید حسین عزیزی فکرت

09-02-2013, 07:22 PM
ارسال: #17
هست برادر هست
تو لینک زیر

http://blogylaw.com/forum/forumdisplay.php?fid=89

سپاس شده توسط rasaei.ramin ، ali30

09-27-2013, 05:25 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-27-2013 05:33 PM، توسط tara92.)
ارسال: #18
(08-28-2013 11:46 PM)سارا_استارا نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز
ممنونم
ممنونم

ببین عزیزم منقول هر چیزی را که از محلی به محل دیگه براحتی وبدون خرابی بتوان انتقال داد منقول میگویند ولی در حکم منقول مثل اجاره عین مستاجره و یا مصالح بنایی رو تا زمانی که در بنا بکار نرفته رو میگن در حکم منقول
 سپاس شده توسط r.mafakher

10-02-2013, 11:24 PM
ارسال: #19
(08-28-2013 11:46 PM)سارا_استارا نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز
ممنونم
ممنونم

با سلام به نظر بنده، منقول حکمی و در حکم منقول موضوع ماده20 قانون مدنی( قرض،ثمن مبیع و ...) مترادف میباشند. محمد باقری
 سپاس شده توسط ali30 ، جابرعلیار ، r.mafakher

10-06-2013, 02:23 PM
ارسال: #20
سلام من دارم برا ازمون ارشد جزا اماده میشم میخاستم بدونم که چه بسته هایی خوبن بگیرم وایا قانون فرق زیادی کرده یا نه ممنون که جواب بدین

11-19-2013, 06:08 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-11-2013 07:18 PM، توسط rasaei.ramin.)
ارسال: #21
سلام.....من مشغول آماده شدن واسه کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی هستم از بدو آشنایی با سایت شما تا به امروزشاید بیش از بیست جزوه متفاوت دانلود کرده باشم که خیلی خیلی با ارزش بوده ودارم ازشون استفاده میکنم....الان تقریبا عادت کردم که مرتبا به سایت سر بزنم و از این بابت خیلی سپاسگذارم...

11-20-2013, 10:59 PM
ارسال: #22
سلام با تشکر از زحماتی که میکشید در صدرت امکان سوالات تستی سالهای گذشته امور حسبی را بگذارید
 سپاس شده توسط ali30

11-23-2013, 09:04 PM
ارسال: #23
ali30 امادگی دارم هرگونه پاسخ به سوالات حقوقی بدم برای اشنا بیشتر به ادرس وبلاگ اینجانب مراجعه کنیدhttp://adalatsara.blogfa.com/ و نظرات به ادرس ایمیل iman.zaherh@iran.irبدهید

احترام به قانون نشانه شخصیت است ادرس وبلاگ حقوقی http://adalatsara.blogfa.com/ مراجعه نمایید نظرتنان iman.zaherh@iran.ir بدهد

11-23-2013, 10:33 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-28-2013 07:35 PM، توسط ali30.)
ارسال: #24
فعلا اطلاعات نیست

احترام به قانون نشانه شخصیت است ادرس وبلاگ حقوقی http://adalatsara.blogfa.com/ مراجعه نمایید نظرتنان iman.zaherh@iran.ir بدهد
 سپاس شده توسط mahbano ، r.mafakher

11-25-2013, 02:46 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-28-2013 07:33 PM، توسط ali30.)
ارسال: #25
فعلا پیام نیست

سپاس شده توسط r.mafakher

11-26-2013, 03:19 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-26-2013 03:28 PM، توسط mahbano.)
ارسال: #26
(11-23-2013 10:33 PM)ali30 نوشته شده توسط:  اعاده در لغت به معنای، اعطاء، بازگرداندن، رجعت، جبران كردن و برگرداندن است.
اما حیثیت در لغت به معنای آبرو، اعتبار، حقوق، اهلبیت و شخصیت می‌باشد.
اعاده حیثیت نیز اعطاء و بازگرداندن حقوق و اعتباراتی كه به موجب حكم دادگاه یا قانون از مجرم به جهت ارتكاب جرم سلب گردیده است.[1] اعاده حیثیت به دو صورت می‌باشد:
‌أ. اعاده حیثیت قضایی
اعاده حیثیت و حقوق اجتماعی سلب شده مجرم بخاطر رعایت شرایط قانونی و مقرر در حكم دادگاه از سوی بزهكار به موجب حكم دادگاه را گویند پس به حكمی كه دادگاه در مورد اعاده حیثیت بدهد آن اعاده را اعاده قضایی حیثیت نامند.

‌ب. اعاده حیثیت قانونی
هرگاه به موجب قانون مدتی معین از محكومیت بزهكار گذشته باشد و در طی این مدت مرتكب جرم جدیدی نشود یا دستورات دادگاه را نقض ننماید به حكم قانون اهلیت و حقوق سلب شده به وی بازگردانده می‌شود. پس اگر قانون حكم اعاده را بدهد، آن را اعاده قانونی حیثیت خوانند.[2]

بیان موضوع
انسان‌ها از حیث شخصی و شهروندی و از آن جهت كه انسان هستند عموماً دارای حیثیت فردی و اجتماعی می‌باشند. از آنجایی كه تعقیب كیفری و بطریق اولی محكومیت كیفری، حیثیت افراد شدیداً خدشه‌دار كرده و از اعتبارات و امكانات حضور در اجتماع و مشاركت اجتماعی محروم می‌كند لذا مجرمی كه حیثیت او به واسطۀ ارتكاب جرم از دست رفته مطابق شرایط قانونی و رعایت تشریفات ویژه می‌تواند حیثیت از دست داده را دوباره به دست آورد و این امر در حقوق جزائی اصطلاحاً اعاده حیثیت گفته می‌شود، حیثیت مجرم معمولاً با عنوان سوء پیشینه كیفری و ثبت آن در سجل كیفری مخدوش گردیده و تا اعاده آن همچنان بسیاری از حقوق اجتماعی وی مسلوب می‌ماند. بنابراین اعاده حیثیت عبارتست از:
رفع اثر محكومیت جزایی محكوم علیه از طریق حذف پیشینه سوء قضایی از سجل كیفری به منظور باز آوری و اعطاء مجدد زندگی مدنی به محكوم با هدف پیشگیری از تكرار جرم و تثبیت آرامش فردی و اجتماعی در سطح جامعه.[3]

منابع قانونی اعاده حیثیت در قوانین ایران

1- لزوم اعاده حیثیت افراد از دیدگاه قانون اساسی اصل 171.

2- اعاده حیثیت در قوانین مصوّب مجلس شورای اسلامی:

اول: جبران ضرر معنوی قربانی تقصیر یا اشتباه قاضی موضوع ماده 58 قانون مجازات اسلامی.

دوم: طرق جبران زاینهای مادی و معنوی موضوع ماده 10 قانون مسئولیت مدنی مصوب 1339.

سوم: اعاده حیثیت قربانی نشر اكاذیب موضوع ماده 698 قانون مجازات اسلامی.

چهارم: برقراری اعاده حیثیت با انقضای مدت محرومیت از حقوق اجتماعی و یا اجرای حكم موضوع ماده 62 مكرر قانون مجازات اسلامی.[4] در قانون مجازات اسلامی در مورد اعاده حیثیت همانند مرور زمان ماده‌ای وجود نداشت زیرا طبق مقررات جزایی اسلام علی الاصول فردی كه مجازات خود را تحمل كند می‌تواند فوراً به جامعه برگردد و مسأله باز اجتماعی شدن یا اعاده حیثیت به شكل مطرح شده در حقوق جزای عرفی در قواعد شرعی مطرح نمی‌شود. تا اینكه در قانون اصلاح دو ماده و الحاق یك ماده و تبصره به قانون مجازات اسلامی در سال 1377 به این امر اشاره شده است.[5]
اكنون اعاده حیثیت را در دو بخش مورد بررسی قرار می‌دهیم:

الف: اعاده حیثیت قضایی

شرایط ماهوی اعاده حیثیت:

1- محكومیت‌های قابل اعاده حیثیت
هر شخصی اعم از ایرانی یا تبعه بیگانه نسبت به حكم مجازات صادره حق دارد از مقامات صالحه درخواست كند تا از وی اعاده حیثیت بعمل آید.

2- كیفیت و نوع مجازات
كه در ماده 62 مكرر قانون مجازات اسلامی بیان شده است مراجعه شود.

3- وصف هویتی محكوم علیه
اشخاصی كه به مناسبت محكومیت‌های كیفری و مجازات‌های تبعی از حقوق اجتماعی محروم گردیده و یا قربانی اشتباه قضایی باشند حق دارند متقاضی اعاده حیثیت گردند.

4- شرط اجرای كیفر
اصولاً اعاده حیثیت وقتی مطرح می‌گردد كه مجازات بطور كامل اجرا شده یا مهلت مرور زمان به علت عدم تعقیب جرم منقضی شده باشد. در ضمن عضو كلی یا تخفیف قسمتی از مجازات از طریق عضو خصوصی معادل با اجرای كلی یا بخشی از مجازات است لذا مهلت لازم برای درخواست اعاده حیثیت از روزی محاسبه می‌شود كه عفو خصوصی به مورد اجرا گذارده شود و همینطور حق درخواست اعاده حیثیت در صورت مشمول صدور قرار تعلیق اجرای مجازات شده باشد منتفی می‌باشد.[6]

شرایط شكلی اعاده حیثیت
1- تقدیم تقاضانامه
توسط شخص محكوم علیه یا نماینده قانونی وی بعمل می‌آید.

2- مرجع رسیدگی به درخواست
به دئیس حوزه قضایی یا دادستان محل اقامت محكوم علیه تقدیم می‌شود.[7]

ب) اعاده حیثیت قانونی یا قهری
در موارد زیر اعاده حیثیت مستلزم درخواست نیست و زوال و اعاده حیثیت به حكم قانون صورت می‌گیرد:

1- ترك تكدیی گری و ولگردی و اعاده اعتبار شهادت متكدی و ولگرد موضوع تبصره 3 ماده، 155 ق.آ.د.ع.ك.

2- زوال و اعاده حیثیت در جرائم قابل گذشت بدون نیاز به صدور حكم.

3- زوال و اعاده حیثیت در امور تجاری.

4- نحوه اعادۀ‌حیثیت و جبران ضرر و زیانهای مادی و معنوی. موضوع ماده 58 ق.م.ا.[8]
اعاده حیثیت مانند عفو عمومی سبب محو محكومیت و از بین رفتن آن می‌شود ولی بواسطه خصوصیات ذیل از آن مشخص می‌باشد.

فرق اعاده حیثیت با عفو عمومی

1- عفو عمومی ممكن است قبل از هر محكومییتی اعطاء شود در صورتیكه در اعاده حیثیت باید یك محكومیت قطعی وجود داشته باشد. بعلاوه غیر از موارد استثنایی لازم است كه مجازات اصلی كاملاً به موقع اجرا گذارده شده باشد.

2- اعاده حیثیت عطف به گذشته نمی‌شود تا موجب فراموشی جرمی كه ارتكاب شده بشود تنها اثر آن نسبت به آینده است و موجب می‌شود كه آثار قضائی بعضی از نتایج محكومیت را قطع كند.

3- علل تأسیس این دو نهاد یعنی اعاده حیثیت و عفو عمومی یكسان نیست زیرا هدف اعاده حیثیت این است كه محكوم را در اصلاح كردن خود تشویق نماید و سیرت نیك او را پس از انقضاء مجازات پاداش دهد اعاده حیثیت باعث احیاء اخلاقی شخصی می‌شود كه در معرض محكومیت عادلانه قرار گرفته و شایستگی او را برای خدمت به اجتماع فراهم می‌سازد. البته اعاده حیثیت جزائی را نباید با اعاده حیثیت تجاری اشتباه كرد موضوع اعاده حیثیت تجاری این است كه آثار ورشكستگی را قطع نماید و غیر از موارد استثنائی (مانند قوانین 1925 و 1921) واجد اثر جزائی نمی‌باشد همینطور نباید آن را با اعاده حیثیت انتظامی كه بعضی از قوانین آن را پیش بینی نموده‌اند اشتباه نمود.[9]

صدور قرار تأمین خواسته
سؤال ـ چنانچه خواهان خواسته خود را که مثلاً پانصد سکه طلا بوده به مبلغ شصت میلیون ریال تقویم کرده باشد آیا می تواند صدور قرار تأمین خواسته را همان پانصد سکه طلا بخواهد؟
نظریه شماره۶۲۸/۷ ـ ۳۱/۳/۱۳۹۱نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه
برابر مواد ۱۰۸ و به بعد قانون آئین دادرسی دادگاهها در امور مدنی، خواهان می تواند از دادگاه درخواست تأمین بنماید، بنابراین از هیچیک از مواد قانون مرقوم استفاده نمی شود که خواهان مکلف باشد برای درخواست تأمین خواسته، بطور مستقل، جدای از تقویمی که در دادخواست مطالبه اصل دعوی نموده است، خواسته را تقویم نماید، بدین لحاظ، ازحیث اصول و موازین حقوقی نیز چنین تقویمی لازم نمی باشد، زیرا تقویم خواسته در پرداخت هزینه دادرسی و نیز مراحل بعدی رسیدگی ممکن است مؤثر باشد که در مورد درخواست تأمین خواسته، نظر به اینکه هزینه معیّنی برابر با هزینه دعاوی غیر مالی برای آن مقرر شده است وچون به تنهائی هیچگاه قابل تجدیدنظرخواهی نیست لذا هر دو اثر مزبور منتفی است، از سوی دیگر، هدف از درخواست تأمین خواسته، تأمین عین خواسته یا معادل آن می باشد، بنابراین حتی در مواردی که خواسته وجه نقد نیست و از نظر رسیدگی به اصل دعوی، نیازمند تقویم است، این تقویم تأثیری در تأمین خواسته ندارد، زیرا برای مثال، اگر خواسته تعدادی سکه بهار آزادی باشد، پس از صدور قرار تأمین اگر توقیف عین خواسته ممکن نباشد، طبق ذیل ماده۱۲۳ قانون صدر الذکر باید معادل قیمت خواسته از سایر اموال خوانده توقیف شود در این مورد، ارزیابی خواسته برای توقیف معادل آن بر اساس ماده ۱۲۶ قانون مزبور ناظر بر ماده ۴۶ قانون اجرای احکام مدنی با دادگاه می باشد، بنا به مراتب نه تنها لازم نیست درخواست کننده تأمین خواسته جداگانه و صرفاً برای درخواست تأمین، خواسته خود را تقویم نمایـد، بلکه تقویمی که وی برای اقـامه اصل دعوای خویش نموده است نیز در توقیف معادل خواسته ملاک عمل دادگاه نمی باشد.

کاربرگرامی آقای ali30 واقعا ازمطالب حقوقی که گذاشتید ممنونم خیلی عالی بود .لطفا اگه درمورد زمان وتاریخ ثبتنام آزمونهای وکالت٬مشاورین٬قضاوت وهمچنین زمان ثبتنام آزمون ارشدآزاد وپیام نور وعلمی کاربردی اطلاعات داشتیو بگذارید٬ممنون وصددرود.

ماهبانو.ساتا۶۲/۵۷Heart
 سپاس شده توسط مهدیانی

11-27-2013, 05:22 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-28-2013 07:34 PM، توسط ali30.)
ارسال: #27
Huh

سپاس شده توسط r.mafakher

11-27-2013, 05:58 PM
ارسال: #28
با سلام
كاربر محترم
پيرو تذكري كه قبلا طي پيام خصوصي به شما داده شد،لطفا مطالب ارساليتون رو در بخش هاي تخصصي مربوط به خودش قرار بديد در غير اين صورت موجب به هم ريختگي انجمن و مطالب مربوط به اون شده و در نتيجه به ناچار مطلب ارسالي شما حذف خواهد شد.
ما در وهله اول بايد خودمون مجري قوانين هر مكان و محلي بوده و در مرتبه بعد تازه ميتونيم به خودمون اجازه بديم كه قانون رو آموزش بديم.
با تشكر

آنچه سرنوشت ما را تعيين مي كند شرايط زندگيمان نيست بلكه تصميم هاي ما است.
آنتوني رابينز
 سپاس شده توسط r.mafakher ، شادکام

12-06-2013, 10:10 PM
ارسال: #29
سلام خدمت تمام حقوق دانان عزیز.ایا امتحان قضاوت سال 93هم برگزار میشه؟[/size]

12-13-2013, 06:19 PM
ارسال: #30
جناب آقای ali30 پیرو تذکرات مدیر کل انجمن در رابطه به رعایت نظم در قراردادن مطالب خودتان در ستون تعیین شده متاسفانه اعتنایی به تذکرات مذکور ننموده اید لذا جهت رعایت نظم و انضباط در انجمن در اولویت کاری ما می باشد لذا خواهشمند است طبق مقررات انجمن اقدام نمایید تا مشکل و خللی به وجود نیایید در صورت عدم توجه بدیهی تصمیم شایسته اتخاذ خواهد شد

نبیند مدعی جز خویشتن را که دارد پرده پندار در پیش
گرت چشم خدابینی ببخشند نبینی هیچ‏کس عاجزتر از خویش
سعدی « ره»
 سپاس شده توسط searcher ، rasaei.ramin

12-26-2013, 01:13 PM
ارسال: #31
سلام.من دانشجو حقوق هستم علاقه ی زیادی به وکالت دارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید،و نکته های اساسی برای موفقیت بیشتر در این رشته رو دراختیارم بگذارید

02-20-2014, 10:01 PM
ارسال: #32
سلام
یه سوال داشتم ولی نمیدونم مربوط به کدوم قسمت سایت میشه..
آیا دادگاه باتوجه به اینکه ممنوع از تحصیل دلیل است می تواند رأسا به دعوی خواهان ایرادات ماده 84 قانون آیین دادرسی مدنی را وارد کند؟ واینکه با توجه به بند 2 ماده 84 قانون آیین دادرسی مدنی قرار انتقال پرونده از یک دادگاه به دادگاه دیگر چه قراری نامیده می شود؟

02-21-2014, 09:11 AM
ارسال: #33
سلام
1-شمابایدسئوال خودرادرانجمن پرسش وپاسخ مطرح میکردید علی ایحال چون مطرح شده
2-اگرپرونده ای درخصوص دعوی حاضر قبلآ مطرح شده ودرجریان رسیدگی باشد قطعآ سیستم پایانه قوه قضائیه آنرا قبول نخواهدکرداما اگررای صادرشده باشد اینجا خوانده مطلع ازمفادرای میباشد که قرار بطلان دعوی بوده یا قراررددعوی که اگرقراررددعوی باشد دادگاه واردرسیدگی میشودامااگرقراربطلان دعوی باشد خواهان مکلف است به دادگاه تذکردهد
3-درخصوص صلاحیت دادگاه :رایی که ازدادگاه فاقد صلاحیت صادربشه باتجدیدنظرخواهی حتی اگرخوانده صلاحیت رابه دادگاه عالی متذکرنگردددادگاه عالی راسآبدون ورودبه ماهیت دعوی قرارعدم صلاحیت به صلاحیت مرجع صالح صادرخواهدنمود.
4-ارسال پرونده ازیک دادگاه به دادگاه دیگر یا به دادگاه دیگری درحوزه قضائی چنین انشاء رای میشود
قرارعدم صلاحیت به صلاحیت شورای حل اختلاف/اداره کار.../دیوان عدالت اداری/دادگاه.....شهرستان .....وموارددیگرکه ازمنظرقانون بستگی دارند کدام صالح ترباشد

ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
 سپاس شده توسط lawyer60

02-21-2014, 06:36 PM
ارسال: #34
سلام دوستان عزیز
پیشنهاد میدم عنوان این قسمت از انجمن به " بحث آزاد " تغییر کند.

02-21-2014, 10:40 PM
ارسال: #35
خیلی شلوغ میشه و بحث گم میشه. در همون انجمن بحث آزاد و یا پرسش و پاسخ مطرح بشه بهتره

02-21-2014, 11:46 PM
ارسال: #36
" از هر دری سخنی " چطوره؟

02-22-2014, 01:32 AM
ارسال: #37
خوبه
یه پست ایجاد کنید با همین موضوع. بعد دنبالشو می گیریم

سپاس شده توسط lawyer60

03-09-2014, 09:37 PM
ارسال: #38
سلام دوستای مجازی عزیزم
من تازه وارد این سایت شدم وخیلی هم خوش حالم راستی عیدتون پیش پیش مبارک .
اگه راهنمای کنید که چطوری سوالات ازمون وکلارو دانلود کنم ممنون میشم.
 سپاس شده توسط مهدیانی

03-25-2014, 01:01 AM
ارسال: #39
(11-20-2012 01:39 AM)مهستان نوشته شده توسط:  با سلام.من از این همه عزاداری که برا امام حسین میکنن متوجه خیلی از اشتباهاتمون شدم اول اینکه این عزاداری ها برا ما شده اداب و رسوم دوم اینکه مردم اصلن به فکر هدف امام حسین نیستند در حالی که امام حسین زندگیشو برا هدفش داد سوم چه معنی میده ما بزنیم به سر وسینه ولی دلمون متوجه امام حسین و هدفش نباشه زدن سنج و دمام برا امام حسین چه سودی داره یه لحظه فکرشو بکنین حالا فکرشو بکنین اصلن سنج دمام نباشه ایا برا امام حسین تغییری ایجاد میشه پس برادران وخواهران گرامی انشالا عزاداریه ما مردم ایران ودیگر مسلمانان اگاهانه و باشه و پیرو راه حسین باشیم نه عزادار صرف

دوست عزیزمون درست میگه عزاداری امام حسین جای شماره رد وبدل کردن بین دختر پسرا که نیست واقعا ادم متعصر میشه
 سپاس شده توسط adel74 ، fati1374

03-25-2014, 09:33 AM
ارسال: #40
متاثر درسته ها

دردنیایی که برای یک تکه سیب همه بهشتیان زمین گیرشده اند چه انتظار غریبی است عدالت

05-05-2014, 07:51 AM
ارسال: #41
(03-25-2014 01:01 AM)*soheila نوشته شده توسط:  
(11-20-2012 01:39 AM)مهستان نوشته شده توسط:  با سلام.من از این همه عزاداری که برا امام حسین میکنن متوجه خیلی از اشتباهاتمون شدم اول اینکه این عزاداری ها برا ما شده اداب و رسوم دوم اینکه مردم اصلن به فکر هدف امام حسین نیستند در حالی که امام حسین زندگیشو برا هدفش داد سوم چه معنی میده ما بزنیم به سر وسینه ولی دلمون متوجه امام حسین و هدفش نباشه زدن سنج و دمام برا امام حسین چه سودی داره یه لحظه فکرشو بکنین حالا فکرشو بکنین اصلن سنج دمام نباشه ایا برا امام حسین تغییری ایجاد میشه پس برادران وخواهران گرامی انشالا عزاداریه ما مردم ایران ودیگر مسلمانان اگاهانه و باشه و پیرو راه حسین باشیم نه عزادار صرف

دوست عزیزمون درست میگه عزاداری امام حسین جای شماره رد وبدل کردن بین دختر پسرا که نیست واقعا ادم متعصر میشه

متاسفم بر مردمی که زیر شلاقهای ظلم و ستم اند و بر حسینی میگریند که آزادانه زیست و آزادانه مرد. " دکتر شریعتی " واقعا همینطوره ما هدفمان را بر هدف حسین بنیان نکرده ایم.

07-05-2014, 09:30 AM
ارسال: #42
باسلام خدمت دوستان عزیز...من دانشجوی ارشدجزاهستم ومیخوام در آزمون وکالت ۹۳شرکت کنم اما با وجود متاهلی ودوفرزند باکمبود وقت مواجه هستم ولی دلم میخواد این سه ماه باقیمانده رااستفاده کنم،،باوجودیکه دوستان هفت ساعت به بالا خوانده وقبول شده اند،،آیا امیدی به قبولی برای من هست،،عاجزانه تقاضای راهنمایی دارم:Huh

07-05-2014, 09:12 PM
ارسال: #43
تلاش کنید. انشالله 100 درصد قبول میشید.

09-01-2014, 07:04 PM
ارسال: #44
با سلام دوست من
بنده نیز دقیقا شرایط جنابعالی را داشتم و ضمن اینکه شیفتی کار میکردم و با توکل به خدا و حمایت خانواده و تلاش شبانه روزی خودم توانستم در استان فارس و شهر خودم شیراز با رتبه زیر 100 قبول شوم سخت نیست اگر خودت بخواهی..ضمنا همه دروس را در عرض همدیگر مطالعه کن و از مطالعه حواشی یا همان محشا مواد قانونی جدا خودداری کن
یاعلی مدد

09-18-2014, 06:12 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-18-2014 06:21 PM، توسط آگنت.)
ارسال: #45
سلام خدمت دوستان محض اطلاع کسی میدونه ثبت نام مشاوران حقوقی کی هستش؟همان ماده187
واسه وکالت تااونجا که اطلاع دارم ثبت نامش 14مهرهست.آیین دادرسی کیفری جدیدملاک آزمونم هست.
واسه وکالت تااونجا که اطلاع دارم ثبت نامش 14مهرهست.آیین دادرسی کیفری جدیدملاک آزمونم هست.
دکترامیرناصرکاتوزیان:هیچگاه عدالت رافدای قانون نکنید..

09-24-2014, 01:30 PM
ارسال: #46
آخه این کجاش جواب اون بنده خدابودملت کهن ایران هان؟؟

09-29-2014, 12:17 AM
ارسال: #47
سلام دوستان عزیز ومدیریت محترم سایت....خواهش میکنم یکی در خصوص موضوع پایان نامه گرایش حقوق خصوصی کمکم کنه...الان دوترمه که هنوز هیچ کاری نتونستم انجام بدم ...

10-31-2014, 12:57 AM
ارسال: #48
(09-29-2014 12:17 AM)محق نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز ومدیریت محترم سایت....خواهش میکنم یکی در خصوص موضوع پایان نامه گرایش حقوق خصوصی کمکم کنه...الان دوترمه که هنوز هیچ کاری نتونستم انجام بدم ...

ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
  دایره المعارف معاهدات بین المللی (قرن بیست و بیست و یک)-حقوق معاهدات searcher 1 18,370 10-09-2014 02:26 PM
آخرین ارسال: searcher
  دکتر ناصر کاتوزیان استاد حقوق درگذشت Esfandiari 8 364 09-04-2014 11:18 AM
آخرین ارسال: vakilak
  آزمون آنلاین حقوق(ارشد , دکتری , وکالت , قضاوت) searcher 3 39,082 08-19-2014 08:18 PM
  حقوق مدنی (شرح جامع قانون مدنی) searcher 15 12,874 07-20-2014 09:43 PM
  جزئیات پیروزی حقوقی ایران برابر آمریکا امیرمهدی 1 230 07-13-2014 11:58 AM
آخرین ارسال: حکمت
  تبلیغات در انجمن حقوقدانان ایران searcher 1 11,015 05-25-2014 11:05 PM
آخرین ارسال: ali666_badboy
  ابلاغ سیاستهای جدید پایگاه اینترنتی نشر مقالات حقوقی حق گستر AbolGhasem 0 365 05-07-2014 10:22 AM
آخرین ارسال: AbolGhasem
  نکاتی در رابطه با دعاوی حقوقی vakilara 0 434 04-29-2014 01:40 PM
آخرین ارسال: vakilara
  حقوق آپارتمان نشینی r.mafakher 0 647 04-14-2014 12:15 PM
آخرین ارسال: r.mafakher
  دفترچه سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق 92-۹۳ پاسخنامه کلید(خصوصی جزا بین الملل عمومی) searcher 1 1,378 02-21-2014 03:14 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان