امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت شهروندی با اقامت دائم چیست؟
#1
بین این واژه اختلاف وجود دارد و نباید تصور کنید که هر دو به یک معنا هستند. تفاوت های این دو مفهوم را بررسی می کنیم.
ویزاهای استرالیا به دو دسته ی دائم و موقت تقسیم می شوند. همان طور که از اسمشان هم مشخص است، ویزای موقت به شما اجازه می دهد که برای مدت معینی در استرالیا زندگی کنید، چه برای یک هفته چه برای چهار سال. بسته به مدت ویزای موقت، این ویزا همواره یک تاریخ انقضا دارد که یا باید قبل از فرا رسیدن این تاریخ درخواست یک ویزای دیگر که شرایط آن را دارید بدهید و یا قبل از آن تاریخ کشور را ترک کنید.
از سوی دیگر ویزای اقامت دائم، به شما حق ماندن در استرالیا را به صورت نامحدود می دهد. یعنی اگر بعد از دریافت اقامت دائم، حتی در صورت انقضای ویزای خود، هرگز دیگر آن کشور را ترک نکنید، دچار هیچ تخلفی نشده اید و می توانید برای همیشه در آن کشور بمانید.
 
و حالا شهروندی! شهروندی با اقامت دائم تفاوت دارد. وقتی یک نفر اقامت دائم استرالیا را دریافت کرد، اگر شرایط لازم را احراز کرد، این حق را دارد که در صورت تمایل، یک شهروند استرالیایی بشود. افراد بسیاری در استرالیا حضور دارند که اقامت دائم استرالیا را دارند اما نخواسته اند شهروند استرالیایی بشوند، که منعی هم ندارد و آن ها می توانند فقط به عنوان مقیم دائم در استرالیا زندگی کنند. اما آنچه که مهم است بدانید این است که شما نمی توانید پیش از گرفتن اقامت دائم استرالیا شهروند آن بشوید.
 
بنابراین، اگر فردی با ویزای اقامت موقت در استرالیا حضور داشته باشد و بخواهد شهروند استرالیا بشود، باید ابتدا شرایط داشتن اقامت دائم را بدست بیاورد و اقامت دائم استرالیا را بگیرد. به هیچ وجه نمی توانید با یک ویزای موقت به طور مستقیم درخواست شهروندی بدهید (به جز برای برخی از شهروندان نیوزلند).
نکته ی دیگر تفاوت بین اقامت دائم و ویزای دائم است. اقامت دائم چیزی است که شما با گرفتن ویزای دائم بدست می آورید.
همه ی ویزاهای دائم یک تاریخ انقضا دارند، معمولا بعد از 5 سال. وقتی ویزای دائم بگیرید، اقامت دائم به شما تعلق خواهد گرفت، که همانطور که در بالا توضیح داده شد، حق زندگی در استرالیا را برای همیشه و به طور دائم خواهید داشت. اما خود ویزای دائم بهر حال یک روز تمام خواهد شد.
قبل از آن که بترسید! توضیح می دهیم که ویزا فقط مدرکی برای سفر کردن شما است. بنابراین، بعد از گرفتن ویزای دائم (و دریافت اقامت دائم به تبع آن)، شما می توانید هر چند بار که بخواهید از استرالیا خارج شوید و به آن مجددا وارد شوید. اقامت شما در این جا دائم است، اما ویزای شما تاریخ انقضا دارد. وقتی که منقضی شود، شما می توانید یک ویزای PRV (RESIDENT RETURN VISA) برای ورود به استرالیا و خروج از آن بگیرید. اما دپارتمان مهاجرت PRV را فقط به کسانی می دهد که می توانند نشان دهند که به میزان حداقل لازم در استرالیا زندگی کرده اند و یا به کسانی که به میزان حداقل زمان لازم در استرالیا حضور نداشته اند اما می توانند مدرکی ارائه دهند که روابط قابل توجهی با استرالیا داشته اند.
اگر یک مقیم دائم درخواست شهروندی بدهد، ویزای دائم او برای ورود و خروج از استرالیا دیگر تاریخ انقضا نخواهد داشت.
امیدواریم که دیگر این مسئله برایتان گیج کننده نباشد .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان