BlogyLaw
تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - نسخه قابل چاپ

+- BlogyLaw (/forum)
+-- انجمن: آمادگی آزمون ارشد و دکتری (/forumdisplay.php?fid=216)
+--- انجمن: گروه های حقوق جزا (/forumdisplay.php?fid=218)
+--- موضوع: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا (/showthread.php?tid=3859)

تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - modia - 05-16-2012 02:57 PM

با سلام به همه اعضای انجمن

اردیبهشت 91 که به نمایشگاه کتاب رفته بودم پیگیری مجموعه آزمونها و منابع مربوط کارشناسی حقوق جزا بودم که تعدادی از ناشران اشاره به این داشتند با توجه به تغییراتی در قانون مجازات اسلامی احتمالا منابع نیز تغییر خواهند و پیشنهاد آنها این بود که فعلا منابع موجود را خریداری نکنم که منابع جدید از اواخر شهریور به بازار خواهد آمد

خواهشمند است هر کدام از اعضای محترم در این خصوص اطلاعاتی دارند من را راهنمایی کنند؟

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - mohammadyahya - 05-26-2012 12:26 PM

(05-16-2012 02:57 PM)modia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اردیبهشت 91 که به نمایشگاه کتاب رفته بودم پیگیری مجموعه آزمونها و منابع مربوط کارشناسی حقوق جزا بودم که تعدادی از ناشران اشاره به این داشتند با توجه به تغییراتی در قانون مجازات اسلامی احتمالا منابع نیز تغییر خواهند و پیشنهاد آنها این بود که فعلا منابع موجود را خریداری نکنم که منابع جدید از اواخر شهریور به بازار خواهد آمد

خواهشمند است هر کدام از اعضای محترم در این خصوص اطلاعاتی دارند من را راهنمایی کنند؟
بعید می دونم !
چون اولا این قانون در دادگاه ها از آن استفاده نمیشود و دستوری برای اجرا هنوز نیامده .دوما با ابهامات محتوایی این قانون خود قضات هم سردرگم هستند ! چه برسد به دانشجویان
نکته دیگر این که اصل این قانون به زحمت در بازار موجوده ! چه برسد به این که این باید تدریس بشه ایراد ها بر طرف بشه و حلم جرا
بعد هم بر اساس قبح عقاب بلا بیان بر مجریان قبیح است که بر ما ها سخت بگیرند !

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - mohaa - 05-26-2012 01:37 PM

سلام..
خواه نا خواه دادآفرین از تاثیر گذاران عرصه است...همچنین از با خبرین...
آنچه امسال در کلاسهای جرای موسسه تدریس میشود مجازات اسلامی جدید در کنار قدیم است...
احتمال اینکه هر لحظه معتبر و مجری اعلام گردد نیز هست...
اهل احتیاط صلاح میدانند قدیم را مسلط شوید و جدید را ضم آن لحاظ کنید.
سلام..
خواه نا خواه دادآفرین از تاثیر گذاران عرصه است...همچنین از با خبرین...
آنچه امسال در کلاسهای جرای موسسه تدریس میشود مجازات اسلامی جدید در کنار قدیم است...
احتمال اینکه هر لحظه معتبر و مجری اعلام گردد نیز هست...
اهل احتیاط صلاح میدانند قدیم را مسلط شوید و جدید را ضم آن لحاظ کنید.

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - aghasaber - 05-26-2012 08:46 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - xxxxx - 05-26-2012 10:43 PM

در مورد تغییر قانون مجازات اسلامی کتاب پنجم که مربوط میشه به تعزیرات و مجازات های بازدارنده هیچ تغییری نکرده و همون قانون سابق رو ما داریم در مورد کتاب اول که مربوط میشه به کلیات به نظر بنده فقط ابهامات قانون قبلی رفع شده مبناهای قانون قدیم همچنان پابرجاست تو قانون قدیم ما برای حبس ابد چون مدتش مشخص نبود نمی تونستیم برای شخص محکوم آزادی مشروط قائل بشیم چون مقید به مدتی معین نبود در نتیجه ما نمی تونستیم نصفی رو هم براش قائل باشیم که توی لایحه اعطای آزادی مشروط موکول شده به گذراندن پانزده سال از حبس و همچنین در مورد طفولیت ما تو قانون قدیم نمی تونستیم فرقی بین صفل ممیز و غیر ممیز قائل بشیم ولی تو لایحه این مشکل رفع شده فقط باب حدود و قصاص تغییرات زیادی داشتند دیات جراحات سر و صورت هم قبلا براساس شتر بودند که در لایحه بعنوان درصد در نظر گرفته شده اند پس با یک نظر اجمالی می تونیم بگیم که در واقع تو لایحه تا حدی به ابهامات پاسخ داده شده و اگه ما به قانون قدیم مسلط باشیم قانون جدید خیلی زیادم تغییر خارق العاده ای نداشته.موفق باشید.

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - omidvakili64 - 05-27-2012 10:57 AM

(05-16-2012 02:57 PM)modia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام ببخشید مطمئنی اگه واقعا خبری شد بی زحمت منم در جریان بذار

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - mohaa - 05-30-2012 11:14 AM

شما بحث زنا را مطالعه بفرمایید...
تغییرات عمده مشهود است

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - mohaa - 05-30-2012 11:14 AM

شما بحث زنا را مطالعه بفرمایید...
تغییرات عمده مشهود است

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - xxxxx - 05-31-2012 10:27 PM

در پاسخ اشاره شده که بخش حدود تغییرات داشته لطفا بعد از مطالعه ی دقیق پاسخ ها نظر خودتان را اعلام کنید.

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - کوپایی - 06-03-2012 03:14 PM

سلام من تازه امروز عضو شدم. واقعا منابع عوض شده

منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - بهمن طهماسب پور - 06-13-2012 09:01 PM

منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

حقوق جزای عمومی:
1) بایسته های حقوق جزا......................................................................دکتر ایرج گلدوزیان
2) زمینه حقوق جزای عمومی......................................................................دکتر رضا نوربها
3) حقوق جزای عمومی (جلد1و2).......................................................دکتر محمدعلی اردبیلی
4) قانون مجازات اسلامی (مواد1 تا62 مکرر)

حقوق جزای اختصاصی:
5) حقوق جزای اختصاصی......................................................................دکتر ایرج گلدوزیان
6) حقوق جزای اختصاصی (جرایم علیه اموال و مالکیت)....................................دکتر میرمحمدصادقی
7) حقوق جزای اختصاصی (جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی)..........................دکتر میرمحمدصادقی
8) حقوق جزای اختصاصی (جرایم علیه اشخاص).........................................دکتر محمدهادی صادقی
9) بحث قانون مجازات اسلامی.................................................................دکتر ایرج گلدوزیان
10) قانون مجازات اسلامی (مواد63 تا729 )

آئین دادرسی کیفری:
11) آئین دادرسی کیفری (جلد1 و2 )..........................................................دکتر محمد آشوری
12) آئین دادرسی کیفری (جلد1 و2 و3 و4 )........................................................دکتر آخوندی
13) عدالت کیفری........................................................................................دکتر آشوری
14) قانون آ.د.ک.د.ع. مصوب 1378
15) قانون دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب 1373، قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی
مصوب 1378 و قانون نحوه وصول درآمدهای دولت مصوب 1373

متون فقه:
16) لمعه( 1و2 )شامل مباحث: بیع، اجاره، ودیعه، وکالت، عاریه، قرض، ضمان،رهن، نکاح و طلاق، حدود و قصاص و دیات، اخذ به شفعه و ارث.
17) متون فقه (1و 2و 3و 4 ).......................................................................ابوالحسن محمدی
18) خلاصه شرح لمعه......................................................................رضا شکری( نشر پردازش )

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - amiramir - 07-13-2012 06:35 PM

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - shimalawer - 07-15-2012 12:10 PM

با سلام..
قانون جدید فقط در حدود و قصاص دیات تغییر کرده اصول کلی همان است که قبل بود..
فقط در چاپ جدید کتاب ها شماره ماده ها و چند مبحث تغییر خواهد کرد ..

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - nazikhaleghi - 08-08-2012 04:14 PM

سلام دوستان من واقعا از کسایی که اطلاعاتی دارن در مورد اینکه ایا همون کتابارو بخونیم کافیه یا نه در اختیار ما قرار بدن.متشکرم

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - جریده - 09-11-2012 11:59 PM

سلام.تازمانی که قانون جدیدابلاغ نشه منابع سابق معتبره. بنده از دکتر میرمحمد صادقی این مطلب شنیدم.بعدازابلاغ واجرای قانون جدیدجزای اختصاصی2و3تغییرنمیکنه جزدرمواردخبکی کم مثل سرقت حدی درجزای2.جزای 1هم شاهدنغییراتی خواهدبود.اگه لایحه یه بارخونده بشه منظورم بهتردرک میکنید.ضمنا سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس گفته اصلاح لایحه جند ماه زمان لازم داره هرچندنایب رییس کمیسیون گفته 2سال وقت لازمه(به سایت نشریه ماوی رجوع بشه).درهرحال فکرکنم تا آخرسال لایحه اجرانشه که در این صورت همون منابع سابق منبع آزمونهای حقوقی هستند

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - یلدا3810 - 09-15-2012 11:16 PM

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - javad8511 - 10-12-2012 09:24 AM

حقوقدانان [/size] محترم سلاممممم
لطفا هر کی هر اطلاعاتی یا تجاربی داره کمکم کنه
می خوام ارشد بدم از یه طرف هم زمان زیادی نمونده تصمیم گرفتم از بسته های اموزشی استفاده کنم همانطور که می دونید امروزه بازار پر شده از این بسته ها و موسسات مختلف (ماهان،مدرسان،سنجش ودانش ،علوی و...) قیمتهاش هم که بالاست منم وضعیت مالیم طوری نیست که یکیشو بخرم اگه به درد نخور بود برم یکی دیگه بخرم.

خلاصه اینکه هر کدوم از شما دوستا ن،اساتید و دانشجویان هر تجربه ی شخصی در این رابطه دارید از من دریغ نفرمایید به زبان ساده کمکم کنید

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - hani69 - 10-14-2012 10:50 AM

سلام دوستان
امكان تغيير اين منابع ديگه وجود نداره؟ خيالم راحت باشه؟
دوستان بعد متون حقوقي از كدوم كتاب مياد ؟

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - مزدک58 - 11-24-2012 10:41 PM

سلام وقت به خیر تا به حال که قانونی درج در روزنامه رسمی نشده که رسمیت پیداکنه پس منابع همون قانون مجازات سابقه ایشاالله موفق باشید

RE: تغییر منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا - marym - 05-07-2014 07:34 PM

(06-03-2012 03:14 PM)کوپایی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من تازه امروز عضو شدم. واقعا منابع عوض شده

سلام من امروز عضو شدم خواهش میکنم بگید که آیا منابع عوض شده یا نه